Zorganizowaliśmy półkolonie dla dzieci z Ukrainy!

5 dni integracji

Zorganizowaliśmy półkolonie dla grupy 25 dzieci z Ukrainy w wieku od 7 do 10 lat. Półkolonie trwały pięć dni: 25, 26, 29, 30 i 31 sierpnia, codziennie od godziny 9:00 do 15:00.

Celem półkolonii było zapewnienie opieki i atrakcji dzieciom w ostatnie dni wakacji. 

Jak to zrobiliśmy?

W czwartek 25 sierpnia dzień rozpoczęliśmy od porannej zbiórki przy szkole podstawowej nr 13. Z tego miejsca wyruszyliśmy do Starego Zoo. Pogoda sprzyjała, dlatego dzieci z radością spacerowały po zoo i poznawały nowe gatunki zwierząt. Po kilku godzinach wróciliśmy do szkoły nr 13, gdzie czekał na nas pyszny obiad przygotowany przez restaurację Cuda Garnki. Po obiedzie wybraliśmy się na Cytadelę, gdzie dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczne. O godz. 15:00 rodzice odebrali dzieci spod szkoły.

Następnego dnia postanowiliśmy wykorzystać piękną pogodę i cały dzień spędziliśmy na Cytadeli. Nasze opiekunki i animatorki kreatywnie wykorzystały czas na świeżym powietrzu. Organizowane gry, zabawy i tańce sprawiły dzieciom dużo radości.

Wtorek był prawdziwą, egzotyczną przygodą! Dzieci odwiedziły Poznańską Palmiarnię. Wycieczka z przewodnikiem pozwoliła odkryć klimat lasów tropikalnych i sawanny. Dzieci były zachwycone

Poniedziałek był najbardziej wyczekiwanym przez dzieci dniem. Wybraliśmy się do Poznańskiego Muzeum Pyry! Warsztaty prowadzone w języku ukraińskim pozwoliły przygotować każdemu od początku do końca pieczoną pyrę. Co więcej, dzieci poznały historię ziemniaka i jego rolę w poznańskiej tradycji. Po warsztatach wróciliśmy do szkoły na obiad, by zdobyć siły na gry i zabawy na Cytadeli. Na koniec dnia rodzice odebrali swoje pociechy spod szkoły.

Środa – ostatni dzień wspólnych przygód i atrakcji. Tego dnia wybraliśmy się do Bramy Poznania. Interaktywne muzeum było nowością dla dzieci, dlatego bardzo chętnie korzystały z możliwości tego miejsca. Po tak spędzonym czasie wybraliśmy się na pobliski plac zabaw, a później standardowo na obiad. Jeszcze kilka zabaw na Cytadeli i w końcu mogliśmy rozdać dzieciom słodkie upominki na zakończenie. Każdy dostał też pamiątkowy, imienny dyplom. 

Organizacja półkolonii dla dzieci z Ukrainy sprawiła nam wiele satysfakcji. Radość dzieci przy poznawaniu miasta Poznania i korzystaniu z atrakcji była dla nas największą wartością. Dziękujemy miastu Poznań za sfinansowanie projektu. Cieszymy się z każdej możliwości współpracy i nie możemy doczekać się kolejnych projektów.

Więcej wpisów

Asia Wieczorek – dyplomowaną Dogoterapeutką

Jesteśmy niezwykle dumni z Asi Wieczorek – Wiceprezes naszej Fundacji, która w czerwcu ukończyła roczne studia podyplomowe na kierunku Dogoterapia. Dzięki zdobytej wiedzy uzyskała kwalifikacje