Zimowisko integracyjno-sportowe “Białe szaleństwo” – relacja z wyjazdu

zimowisko

Jednym z celów działalności Fundacji jest przede wszystkim integracja i na takim działaniu mieliśmy w ostatnim czasie okazję się skupić! Wspólnie z zarządem, jak i wolontariuszami zorganizowaliśmy integracyjne zimowisko pod nazwą “Białe Szaleństwo”. Posiadało ono elementy zarówno rekreacyjne, jak i integracyjne. Zapraszamy do przeczytania relacji z naszego wyjazdu!

Jak wyglądała organizacja zimowiska?

Zaczęliśmy od wyboru magicznego miejsca. Z racji zimowego terminu, postawiliśmy na organizację wyjazdu w góry – do Białego Dunajca. Całość trwała aż tydzień, od 5 do 12 lutego 2023 roku. W wyjeździe wzięło udział 41 osób. Były to zarówno dzieci, jak i seniorzy,  pochodzących z różnych wielkopolskich miast. 

Warto podkreślić iż opiekę nad uczestnikami sprawował kierownik wyjazdu i instruktor narciarstwa, a także animator. Towarzyszył im również wysepcjalizowany dogoterpeuta w asyście dwóch psów dogoterapeutycznych – Figi i Sami. Umilały one czas uczestnikom i nabywały przy tym niezbędnego doświadczenia do przyszłej pracy. 

Czym zajmowali się uczestnicy na wyjeździe?

Cały wyjazd został podzielony na część zarówno rekreacyjną, jak i integracyjną. Uczestnikom nie brakowało zatem wrażeń oraz zajęć! Całość rozpoczęła się od wieczoru integracyjnego, podczas którego mieli oni okazję na wzajemne poznanie się. Otrzymali także dalsze szczegóły w sprawie przebiegu wyjazdu. Kolejne dni upłynęły już pod znakiem Białego Szaleństwa! Codziennie organizowane były wyjazdy na stok narciarski, gdzie uczestnicy próbowali swoich sił w sportach zimowych – jak zjazdy na nartach, czy sankach. Dodatkowo mogli oni liczyć na poznanie okolicy i wizyty w lokalnych pubach oraz karczmach. Nie zabrakło wizyty w znanym wszystkim Zakopanem!

Nie tylko rekreacja, ale też doskonała zabawa!

Zabawy na wyjeździe zdecydowanie nie brakowało. Na uczestników czekały szeregi animacji. Przede wszystkim wzięli oni udział w warsztatach krawieckich oraz tanecznych. Wieczory spędzali natomiast w mniejszym lub większym gronie, wspólnie celebrując i wspominając miniony dzień. Dodatkowo czekały na nich niespodzianki, takie jak imprezy tematyczne – odbył się nawet przebierany Bal Karnawałowy. Innego wieczora natomiast zorganizowano specjalnie dla nich zimowy kulig saniami. Zimowisko zakończyło się  ogniskiem z kiełbaskami w szałasie. 

Więcej wpisów

Asia Wieczorek – dyplomowaną Dogoterapeutką

Jesteśmy niezwykle dumni z Asi Wieczorek – Wiceprezes naszej Fundacji, która w czerwcu ukończyła roczne studia podyplomowe na kierunku Dogoterapia. Dzięki zdobytej wiedzy uzyskała kwalifikacje