Sympozjum “Integracja Pokoleń” w Białym Dunajcu

Za nami pierwsze sympozjum integrujące pokolenia. Spotkaliśmy się razem z miłośnikami sportów w każdym wieku w pięknym, góralskim Białym Dunajcu. Wyjazd okazał się doskonałą integracją młodych pokoleń ze starszymi, a także był pełen wrażeń, emocji i wartościowej nauki, którą każdy mógł się ze sobą podzielić.

Jaki był cel sympozjum?

Sympozjum z założenia jest spotkaniem grupy osób zainteresowanych pewnym obszarem tematycznym. W naszym przypadku było to spotkanie reprezentantów różnych pokoleń, którzy chcą się przede wszystkim integrować. Naszym celem było wyjście ze swojej strefy komfortu, które narzuca nam schemat danego pokolenia i pokazanie, że lata nie mają żadnego znaczenia. Bez względu na wiek czy doświadczenie, każdy może nauczyć czegoś drugiej osoby. Czegoś wartościowego i wartego przekazywania dalej.

Dodatkowo zorganizowaliśmy konferencję pt.: ,,Jak dbać o zdrowie i urodę?”, która również znosiła stygmę pokoleń. W końcu o zdrowie i urodę może dbać każdy i każdy też zasługuje na czucie się pięknym i bycie zdrowym.

Jak wyglądało wydarzenie?

Z uczestnikami wydarzenia, którymi byli m.in. seniorzy z gminy Ostrów Wielkopolski, spotkaliśmy się w ośrodku w Białym Dunajcu. Spędziliśmy ze sobą trzy cudowne dni, od 17 do 19 stycznia. W tle nieustannie widniał nasz główny cel – integracja, a wokół tego zorganizowaliśmy wiele wydarzeń i atrakcji, które miały pomóc w jego osiągnięciu.

Sympozjum zgromadziło miłośników sportów, dlatego elementów fizycznych nie mogło zabraknąć. Piękne, górskie otoczenie sprzyjało sportom na świeżym powietrzu, ale nie tylko.

Zintegrowaliśmy się również z tubylcami. Braliśmy udział w spotkaniu z góralem oraz mieliśmy okazję uczestniczyć w śnieżnym kuligu. Okazało się, że to nie tylko znakomita rozrywka dla dzieci, ale również dla seniorów i dorosłych!

Podczas konferencji o zdrowym życiu i urodzie, dowiedzieliśmy się o wielu wartościowych wskazówkach i poradach, które pomogą nam utrzymać swoje ciało i umysł w zdrowiu przez jeszcze wiele lat. Oczywiście, wszystkie rady były uniwersalne, ponieważ piękna nie liczy się w latach!

Mamy nadzieję, że ten wyjazd to dopiero początek naszej wspólnej przygody, w której może wciąż udział każdy. Bez względu na pokolenie, z którym się utożsamia!

Więcej wpisów

Asia Wieczorek – dyplomowaną Dogoterapeutką

Jesteśmy niezwykle dumni z Asi Wieczorek – Wiceprezes naszej Fundacji, która w czerwcu ukończyła roczne studia podyplomowe na kierunku Dogoterapia. Dzięki zdobytej wiedzy uzyskała kwalifikacje