Historia

Zobacz, jak wszystko się zaczęło:

poznaj nasza historię

Skąd wziął się pomysł?

Fundacja powstała w 2021 roku z inicjatywy osób, które dostrzegły potrzebę stworzenia innowacyjnego modelu integracji społecznej. Pomysł zrodził się podczas obiadu w jednej z restauracji w centrum Poznania. Decyzja o powstaniu Fundacji zapadła po serii kreatywnych spotkań, dotyczących stworzenia przestrzeni społeczno-edukacyjnej dla młodych oraz starszych.

Jak powstał zespół?

Fundatorzy zaprosili do współpracy ludzi z różnych branż oraz środowisk. Ich selekcja oraz dobór związane są ze świadomością o wymaganiach współczesnego świata. Postanowiliśmy połączyć się z ekspertami z różnych dziedzin życia, w różnym wieku w celu stworzenia kompletnego zespołu gotowego do działania, a także współpracy z innymi organizacjami oraz wolontariuszami.

Dlaczego taka tematyka?

Nasze działania rozpoczęliśmy już we wrześniu 2021 przygotowując innowacyjny pierwszy projekt związany z przygotowaniem do pracy w branży IT. Wtedy zrodził się pomysł stworzenia organizacji, pod którą wspomniany projekt mógłby się rozwijać. Z czasem zauważyliśmy, jak zaczął rozszerzać się zakres tematyczny dyskutowanych przez nas problemów, projektów oraz wyzwań, którymi chcielibyśmy się zająć.

Jak wyglądał początek formalnej działalności?

Formalnie Fundacja EiIP została zarejestrowana 24.02.2022 roku. Uznaliśmy, że wpis do KRS w dniu wybuchu wojny w Ukrainie to nie przypadek, więc naturalnym dla nas było zaangażowanie się w pomoc ukraińskim emigrantom – pierwszy pozyskany przez nas grant przeznaczyliśmy na pomoc psychologiczną dzieci i młodzieży z Ukrainy. Od tej pory realizujemy właśnie takie projekty, ale też wiele innych.